Courtney, Polly

Biogram

Polly Courtney (ur. w 1979 r. w Londynie) – angielska pisarka i komentatorka medialna. Ukończyła Uniwersytet w Cambridge, jest inżynierem mechanikiem. Jej debiutancka powieść, Golden Handcuffs, została opublikowana w Leicester w 2007 r. przez wydawnictwo Troubador Publishing. Książka została oparta na doświadczeniach pisarki związanych z pracą w londyńskim banku. Polly Courtney jest również autorką następujących książek: Oddaleni (2008, wyd. polskie 2009), The Day I Died (2009), Defying Gravity (2010), The Fame Factor (2010), It’s a Man’s World (2011) oraz Feral Youth (2013). Powieść Oddaleni opisuje doświadczenia młodej Polki mieszkającej w Anglii. Została oparta na prawdziwej historii przyjaciółki Polly Courtney, która wyjechała do Londynu w celach zarobkowych.

Polly Courtney współpracuje m.in. z BBC, Channel Four oraz Sky News. Publikuje artykuły na łamach „The Guardian”, „The Observer”, „The Independent” i „The Sunday Times”.

 

– opracowała Joanna Wypych

 

Linki do stron z informacjami o autorce i jej książkach:

http://pollycourtney.com

http://en.wikipedia.org/wiki/Polly_Courtney

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/books/features/polly-courtney-interview-the-voice-of-the-recession-generation-8660264.html

http://www.theguardian.com/books/2013/jun/20/self-publishing-polly-courtney

http://nybookeditors.com/2013/05/polly-courtney/