Czechowska, Joanna

Biogram

Joanna Czechowska (ur. w Derby) – brytyjska pisarka polskiego pochodzenia. Jej debiutancka powieść, Goodbye Polsko, została opublikowana najpierw w języku polskim w 2006 r. przez wydawnictwo Media Foran. Angielską wersję, The Black Madonna of Derby, wydało dwa lata później Silkmill Press. Powieść przedstawia historię rodziny polskich imigrantów mieszkających w Wielkiej Brytanii w latach 60. i 70. XX w. Książka wywołała bardzo duże zainteresowanie wśród czytelników, co zaowocowało powstaniem kontynuacji, zatytułowanej Sweetest Enemy. Powieść ta została opublikowana w języku angielskim w 2012 r. i opowiada o losach tej samej rodziny w latach 80. i 90. Książka została nominowana do International Rubery Book Award, jednej z najbardziej prestiżowych brytyjskich nagród dla niezależnych autorów.

Joanna Czechowska obecnie mieszka w Londynie. Pracuje jako redaktor i recenzent dla magazynu „Woman”. Jest członkinią stowarzyszenia twórców literatury Society of Authors.

 

– opracowała Monika Kubik

 

Linki do stron z informacjami o autorce:

http://www.jczechowska.com/Welcome.html

http://www.elondyn.co.uk/newsy,wpis,16682

https://goniec.com/component/k2/10261-moje-osobiste-pozegnanie-wywiad-z-joanna-czechowska

http://www.anglia4u.pl/index.php/informacje/wiadomosci/z-wielkiej-brytanii/item/620-nowa-powiesc-o-polakach-w-wielkiej-brytanii

http://londynek.net/czytelnia/article?jdnews_id=3543529