Magdalena Langiewicz

Biogram

Magdalena Langiewicz – dziennikarka, autorka szeregu felietonów dotyczących emigracyjnego życia, opublikowanych na łamach ogólnoangielskiej gazety polonijnej „Kurier”. Publikowała też w „Wizjerze”. Zaczęła pracę w „Kurierze” na początku 2009 roku, a już po dwóch latach została redaktorką naczelną. Kierując „Kurierem” promowała wszelkie polskie wydarzenia kulturalne lub takie, w których Polacy brali udział. Na przykład „Kurier” objął patronatem „Dzień Polski”, w ramach którego polsko-angielska wersja „Romea i Julii”, zagrana przez polskich i angielskich aktorów-amatorów, zwyciężyła w konkursie Królewskiego Teatru Szekspirowskiego. W Anglii często czuje się ambasadorka kultury polskiej, ponieważ stara się w różnych międzynarodowych gronach przybliżać i promować polską kulturę.

Zgłosiła swój pamiętnik pt. „69 stron życia” na Konkurs Pamiętnikarski pt. „Wyfrunęli”, jednak, mimo pozytywnych recenzji, ostatecznie nie został on zamieszczony w zbiorze opublikowanych prac.  Jego fragmenty zostały opublikowane na łamach „Kuriera”.

Żyjąc od lat w Anglii czuje, że ma już dwie ojczyzny. W Wielkiej Brytanii ceni dziką naturę i miejsca, które wydają się jej surrealistyczne, jak np. stacja kolejowa, składająca się jedynie z małego peronu bez wiaty, z drewnianą tabliczką „Dawlich”, za którą jest barierka, a dalej wokół pustka, morski bezkres… pociąg jadący niemal wprost do morza.   

 

Galeria

2 1