Joanna Osiak-Hainey

Biogram

Joanna Osiak-Hainey – poetka, blogerka. Debiutancki wiersz opublikowała w 2000 roku, w antologii pt. „Obecności słowem znaczone”. Wiersze Joanny Osiak-Hainey ukazywały się kilkakrotnie w prasie wiersze, m.in. w: „Zeszytach Wierszem”, w II, IV i V tomie, w latach: 2001, 2002, 2003 (są to antologie wydawane przez Jeleniogórski Klub Literacki), „Almanachu” Jeleniogórskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, antologii pt. „Poezja i plastyka”, wydanej w Jeleniej Górze w 2003 r i w antologii pt. „Poezja i Plastyka Twórców JTSK”, wydanej w Jeleniej Górze w 2003 roku. Najnowsze tomiki poetyckie, pt. „Empatia”, „Impresje” i „Miasta aniołów” opublikowała na swoim bloku poetyckim: http://poezja-deszczowej.blog.pl/tag/poezja-publikowana/. Należy do Jeleniogórskiego Klubu Literackiego i do Zgorzeleckiego Klubu Literackiego.

Zakorzeniła się już w Szkocji, w której mieszka od 8 lat i nie planuje powrotu. Patriotyzm dla niej to nie tylko korzenie, ale także związek z krajem, w którym toczy się codzienne życie i w którym założyła rodzinę. Dlatego uważa, że jej tożsamość jest już jednocześnie polska i szkocka, połączona. Udziela się w Polish Association Aberdeen http://www.paaberdeen.co.uk/.

W Szkocji zachwyca ją dzika natura: czarodziejska i tajemnicza, jak z powieści J.R.R. Tolkiena oraz zupełnie inne światło i odmienne kolory. Dlatego wolny czas spędza na podróżowaniu po Szkocji, która jest dla niej „jak Karkonosze i Mazury jednocześnie”.

Prowadzi dwa bloki, oprócz poetyckiego drugi, codzienny: www.kraina-deszczowców.blog.pl

Galeria

Glen Muick Glen Muick Ullapool