Dorota Kiedrowska

Biogram

Dorota Kiedrowska – poetka, blogerka, animatorka wydarzeń literackich i kulturalnych. W kraju pracowała w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu, gdzie założyła Teatr 4 km, Grono Literackie, PEGAZetkę oraz organizowała wolontariat. 
Debiut poetycki Doroty Kiedrowskiej, pt. „Dowód tożsamości”, ukazał się w 2002 roku. Wcześniej publikowała na łamach czasopism literackich i w antologiach, m.in. w „Dożyć w sobie” z 1999 roku oraz „Galaktyki”.   
Dorota Kiedrowska jest także autorką nagradzanych blogów, które uzyskały wyróżnienia w Konkursie Konsulatu RP w Szkocji dla najlepszego blogera/blogarki piszących o Szkocji oraz w konkursie Interaktywnego Salonu Piszących portalu www.edinburgh.com.   
Obecnie prowadzi blog: http://valkiria7.blog.interia.pl/
Od 2004 roku mieszka w Szkocji, gdzie również angażuje się w życie społeczne i kulturalne. Prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz międzynarodową szkołę językową dla mam z dziećmi, której wyjątkowość polega na tym, że wszystkie uczestniczki są jednocześnie nauczycielkami: Laurencekirk International Family Learning Group (https://www.facebook.com/pages/Laurencekirk-International-Family-Learning-Group/158146560961903) Ta inicjatywa przerodziła się już w stowarzyszenie.
W Szkotach i Brytyjczykach ceni otwartość i życzliwość, dzięki którym unikają oni szufladkowania ludzi i oceniania ich np. z powodu wykonywanej pracy. Bardzo pozytywnie zaskoczyło ją także zaangażowanie społeczne mieszkańców Szkocji. Oddolne inicjatywy są tam bardzo popularne, nawet w najmniejszych miejscowościach działają spore grupy wolontariuszy i społeczników, których inicjatywy wspierają lokalne ośrodki kultury. 
Z kolei w Szkocji bardzo jej odpowiada to, że dzika przyroda jest wszechobecna: nawet miasta są zielone, pełne dzikich ogrodów, starych drzew, murów porośniętych bluszczem. Chętnie przeniosłaby takie podejście do zieleni do polskich miast.